
IJs & meer - Marleen Visser
– Marleen Visser
50 recepten om bij weg te smelten
IJs & Meer is een heerlijk en inspirerend kookboek dat volledig in het teken staat van koude lekkernijen. Met 50 zorgvuldig geselecteerde recepten biedt het boek een breed scala aan ijsjes, sorbets, semifreddo’s, frozen desserts en andere zoete traktaties. Het resultaat is een boek dat zowel beginners als gevorderde thuiskoks uitnodigt om zelf aan de slag te gaan in de keuken.
Wat meteen opvalt, is de variatie en creativiteit van de recepten. Van klassieke smaken zoals vanille en chocolade tot fruitige en verrassende combinaties met noten, kruiden of alcoholische accenten: er is voor ieder wat wils. Het boek biedt zowel eenvoudige, snelle bereidingen als wat uitgebreidere recepten voor wie graag experimenteert met texturen en smaken.
De instructies zijn duidelijk en overzichtelijk. Ingrediënten zijn over het algemeen goed verkrijgbaar en de stappen worden stap voor stap uitgelegd, waardoor het bereiden van ijs ook zonder ijsmachine goed mogelijk is. Daarnaast geeft het boek handige tips voor technieken, bewaarmethoden en serveeropties, wat het extra praktisch maakt.
De fotografie en vormgeving zijn een groot pluspunt. De beelden zijn kleurrijk, sfeervol en verleidelijk, waardoor je meteen zin krijgt om te beginnen met maken. De presentatie van de desserts is inspirerend zonder overdreven gestileerd te zijn, waardoor het realistisch blijft voor thuiskoks om te proberen.
Een klein aandachtspunt is dat sommige recepten, vooral de meer ambachtelijke of gecompliceerde ijssoorten, wat tijd en geduld vereisen. Voor wie op zoek is naar supersnelle desserts kan dit een kleine uitdaging zijn. Toch worden veel recepten vereenvoudigd of voorzien van alternatieve opties, zodat iedereen mee kan doen.
IJs & Meer is een smaakvol, praktisch en inspirerend kookboek dat de wereld van koude desserts toegankelijk maakt voor iedereen. Met duidelijke instructies, veel variatie en creatieve ideeën is het een waardevolle aanvulling voor thuisbakkers en dessertliefhebbers die hun repertoire willen uitbreiden en willen genieten van zelfgemaakt ijs en frozen treats.
Uitgeverij: Becht
Taal: Nederlands
Recensie: Marco Louter
Error: There is no connected account for the user 202939202 Feed will not update.














